• March 8, 2021

Lajme

  • Home
  • Dalin pamjet: Si e sulmuan prizrenasit veturën me të cilën po bartej krimineli serb

Dalin pamjet: Si e sulmuan prizrenasit veturën me të cilën po bartej krimineli serb

Një incident ka ndodhur gjatë ditës së sotme, teksa disa persna sulmuan veturën e Njësisë për Përjcellen e të Burgosurëve, kur në të ndodhej krimineli Darko Tasic. Përmes një njoftimi…

Kryeministri Hoti: Kemi program të detajuar për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, në kuadër të prezantimit të masave të Pakos për Rimëkëmbjen Ekonomike, si pjesë e programit qeverisës, gjatë ditës së sotme, mori pjesë në…

SHSKUK: Kemi mbi 100 pacientë me Covid-19 që kërkojnë kujdes shëndetësor

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se ka rritje të rasteve të pacientëve të shtrirë me Covid-19. Sipas SHSKUK, janë mbi 100 pacientë që kërkojnë…

Veseli paralajmëron hetime për ndërmarrjet publike: Thotë se nuk do të përjashtohen as personat nga PDK

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli ka thënë se kjo parti do të iniciojë nisma për themelimin e Komisioneve Hetimore në Kuvend, për procese të ndryshme. Ish-kryeparlamentare ka thënë se nga…

Nga jashtë apo nga brenda, si do të përballet Vjosa Osmani me partinë pas shkarkimit?

Bring it on! Kështu përfundonte reagimi i Vjosa Osmanit, pak minuta pasi Këshilli i Përgjithshëm i LDK’së ia mori nga duart çdo pozitë që akoma bartte formalisht brenda partisë. Osmani,…

Ramadani rekomandon që personat asimptomatikë të mos testohen, të vetëizolohen

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, tha se duke u bazuar në rekomandimet e Organizatës Botërore të Shë​ndetë​sisë​, IKSHPK rekomandon që​ personat pa simptome të​…

Ushtari britanik ritakohet pas 21 vitesh me dy përkthyesit e tij kosovarë: Ata tani janë të famshëm

21 vite më par bashkë me forcat e NATO’s ishin edhe ato britanike që zbarkuan në vendin tonë me të cilët ishin edhe shumë përkthyes që u bënë pjesë e…

Osmani nuk tregon a do të vazhdojë të jetë anëtare e LDK-së

Dy ditë pas shkarkimit të saj nga pozitat udhëheqëse në LDK, kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani nuk ka treguar se a do të vazhdojë të jetë anëtare e…

Mbingarkohet Klinika Infektive: 93 të shtrirë e 5 të prekur me koronavirus në gjendje kritike

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, janë të shtrirë 93 pacientë të prekur me koronavirus. Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës (QKUK), ka bërë të ditur…

Flet babai i 20-vjeçares nga Klina që u zhduk e u përdhunua në Kukës

Milazim Berisha, babai i 20-vjeçares e cila ishte zhdukur, ka treguar se vajza e tij ka kaluar ditë të rënda në Kukës të Shqipërisë, 3 ditë pasi u zhduk me…