• January 27, 2021

Lajme

  • Home
  • Vëllai i deputetit të VV’së: Për 1 mijë testet e Serbisë s’mbeti medium e analistë pa u kryllav e perqyrrav

Vëllai i deputetit të VV’së: Për 1 mijë testet e Serbisë s’mbeti medium e analistë pa u kryllav e perqyrrav

Sami Uka, zyrtar në Ministrinë e Shëndetësisë, këshilltar për një kohë të shkurtër i Qeverisë së shkarkuar Kurti, është ankuar pse mediat s’po i japin më shumë jehonë mbajtjes së…

Cramon jep lajmin e keq për liberalizimin e vizave për kosovarët

Cramon për vizat: Ngurrimi i disa vendeve anëtare është i dukshëm Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka qenë e zëshme në vazhdimësi për përfshirjen amerikane në…

Presidenti Thaçi: Ushtria e Kosovës së shpejti do të jetë pjesë e NATO’s

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuat fazat nëpër të cilat ka kaluar vendi prej çlirimit deri në krijimin e ushtrisë. Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar Thaçi…

Pas shkarkimit të Vjosa Osmanit, vjen reagimi i parë nga kabineti i Agim Veliut

Vendimi i Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së ka votuar për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga dy pozitat që mbante në parti, duke nxitur reagime të shumta. Lidhur me një zhvillim…

Vdes një 52-vjeçar nga koronavirusi në Kosovë

Ka vdekur një 52-vjeçar nga komuna e Rahovecit, i cili ishte i prekur me Covid-19. Klinika Infektive e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar se sot, më 21 qershor…

​Kuçi: Së pari të rritet përformanca e Telekomit, pastaj të privatizohet

Qeveria e Kosovës në krye me Avdullah Hotin, ka kthyer sërish çështjen e privatizimit të Telekomit. Teksa në Qeverinë̈ Kurti nuk ishte paraparë privatizimi i kësaj ndërmarrje publike në asnjë…

Pritet ngritje e çmimit të naftës dhe derivateve në Kosovë

Çmimi i naftës dhe derivateve të saj kanë shënuar ngritje së fundmi. Shtrenjtim pritet të ketë edhe në ditët në vijim. Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës,…

Bulliqi thumbon Veliun: Kallushan e mustaqegji, që s’po i ndalon zgjedhjet e Serbisë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi, i ka reaguar Qeverisë Hoti për zgjedhjet e Serbisë, për të cilat po votohet edhe në Veri të…

Nis procesi i votimit në veri të Kosovës për zgjedhjet e Serbisë

Në Serbi ka filluar procesi i votimit për zgjedhjet e përgjithshme parlamentare. Ky proces është planifikuar të zhvillohet në prill, por u vonua për shkak të përhapjes së pandemisë. Autoritetet…

Hapen të gjitha vendvotimet në Preshevë, numër i vogël i votuesve

Në ora 7:00 janë hapur 38 njësitë e votimit në Komunën e Preshevës për zgjedhjet parlamentare të Serbisë. Mbi 41 mijë qytetarë kanë të drejtë vote nga kjo komunë, por…