• March 4, 2021

Lajme

  • Home
  • Vrasje në tentativë në Prishtinë

Vrasje në tentativë në Prishtinë

Para dy ditësh ka ndodhur një vrasje në tentativë në lagjen Dardania të kryeqytetit. Bëhet fjalë për një të dyshuar i panjohur për Policinë, i cili ka sulmuar me thikë…

Vdekje e dyshimtë në Prizeren: Gjendet një veturë e djegur me një person brenda

Një veturë e djegur me një person brenda duke u djegur është gjetur dje tek nënkalimi i autostradës në Vlashnje të Prizenit. Rasti po hetohet si “vdekje e dyshitë”. Rastin…

Lajmi i Fundit : Vdes edhe një sot me koronavirus në Kosovë

Mbrëmë në Repartin e Mjekimit Intensiv të Klinikës Infektive ka ndërruar jetë pacienti 70-vjeçar nga komuna e Vushtrrisë. Ai ishte hospitalizuar më 13 qershor dhe përveç infeksionit me Covid -19…

Këto janë komunat që prijnë me të infektuar në Kosovë

Numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 2,169 derisa janë shëruar 1,047 persona, dhe janë konfirmuar 36 viktima. Komunat me më së shumti raste aktive janë Prishtina, Vushtrria…

Shqiptari nga Shkupi: U shërova nga koronavirusi pas 11 ditëve luftë për jetë ose vdekje

“Të dashurit e mi, nën mëshirën e të Madhit Zot, me ndihmën e stafit mjekësor dhe me përkrahjen e pafund të miqve dhe familjarëve të mi, beteja ndaj virusit Covid19…

Hetem Ramadani: Presidentit Trump i dërgova zbulimin tim për ilaçin e coronavirusit. Ja çfarë më tha Ai!

Hetem Ramadani njihet edhe si mjek alternativ dhe mjekues i shumë njerëzve nga sëmundjet e rënda siç janë diabeti, kanceri e sëmundjet tjera. Ai në emisionin “Kojshia Show” tregoi se…

Koronavirusi në Kosovë: 1,086 raste aktive, 1,047 të shëruar dhe 36 viktima

Numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 2,169 derisa janë shëruar 1,047 persona, dhe janë konfirmuar 36 viktima. Komunat me më së shumti raste aktive janë Prishtina, Vushtrria…

Kryeministri Avdullah Hoti emëron 22 zëvendësministra

Ka më shumë se dy javë që mori detyrën. E kryeministri Avdullah Hoti, deri më tani në kabinetin e tij qeveritar ka emëruar, 22 zëvendësministra. Disa nga të cilët, janë…

Këta janë deputetët shqiptarë që kanë arritur të sigurojnë votat në parlamentin e Serbisë

Serbia sot mbajti zgjedhjet e përgjithshme, për të cilat u votua edhe në mjediset e banuara me shumicë serbe në Kosovë. Tashmë janë publikuar edhe rezultatet preliminare të cilat nxjerrin…

Raka: Shqetësuese rritja e numrit të të infektuarve, politikanë kthjelluni

Infektologu Lul Raka e ka quajtur shqetësues rritjen e numrit të rasteve me COVID-19 në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook ai ka thënë se shtylla kryesore e përgjigjes ndaj…