• October 24, 2020

Lajme

  • Home
  • E përdorte imazhin e Lorik Canës për të joshur gratë

E përdorte imazhin e Lorik Canës për të joshur gratë

David Gabrieli, një shtetas francez që jeton në Sydney, është akuzuar për sulm seksual të katër femrave që takoi në aplikacionet e njohura të takimeve RSVP dhe Bumble midis gushtit…

Një grua dhe një burr bëhen llom në një plazh në Mal të Zi

Një video tronditëse që tregon një përballje fizike midis një gruaje të moshuar dhe një burri gjatë një qëndrimi në një nga plazhet në Malin e Zi, trazoi rrjetet sociale.…

Sulmohet furra e shqiptarit në Serbi/ Largohet familja nga frika

Furra “Çollaku” në Serbi ishte cak i një sul mi mbrëmë në Bela Crkva, një komunë e rajonit të Vojvodinës. Pronari i furrës nga frika u desh ta çonte familjen…

Haradinaj bisedon me homologun e saj turk nuk tregon nëse është diskutuar për çështjen e ambasadës në Jeruzalem

Ministrja e Jashtme e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla ka pasur sot një bisedë telefonike me homologun e saj turk, Mevlüt Çavuşoğlu. Për këtë, kryediplomatja kosovare ka njoftuar me anë të një…

300 mësimdhënës kosovarë do të kenë zëvendësim të plotë për 9 muaj – Për këto arsyje

Pas shtyrjes së fillimit të mësimit për dy javë, të hënën do të fillojë mësimi në dy faza, për të gjitha shkollat e Kosovës. E për fillimin e mësimit duket…

Çfarë mund të ndodhë tani me aktakuzat e Speciales ndaj Thaçit dhe Veselit?

Gjykata Speciale ende nuk e ka bërë të ditur vendimin për aktakuzën e propozuar të Prokurorisë Speciale ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri Veseli. Për këtë arsye kanë filluar…

PDK: Qeveria Hoti për 100 ditë futi Kosovën në listën e zezë për pandemi dhe firmosi bashkëpronësinë e Ujmanit me Serbinë

Partia Demokratike e Kosovës e konsideron të dështuar në qeverisjen e brendshme dhe politikën e jashtme, 100 ditëshin e punës së qeverisë të udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti. “Kjo periudhë…

Gjyqtarja Margjeka përplaset me policët: Kjo është e frikshme!

Gjyqtarja Mimoza Margjeka është përplasur me policët, të cilët e kanë shoqëruar këtë mesditë për në Gjykatën e Posaçme, për t’u marrë në pyetje mbi akuzën për korrupsion. Gjyqtarja iu…

Rexhep Selimi: Me nënshkrimin e marrëveshjes në Uashington, Hoti ka zhbërë kufirin me Serbinë

Shefi i GP të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, në një konferencë për media ka thënë se me pranimin dhe nënshkrimin e marrëveshjes në Washington kryeministri Avdullah Hoti ka zhbërë kufirin…

Hajni i Pejës, shikoni pamjet duke thyer një banesë! (VIDEO)

Kohën e fundit, dukshëm është shtuar numri i vjedhjeve në vendin tonë. IndeksOnline ka siguruar pamjet të një personi, i cili është i dyshuar për disa vjedhje në qytetin e…