• September 25, 2020

Magazina

  • Home
  • Premierë “Hana Jem” Super projekti i ri muzikor nga Albi Hoxha (Foto-Video)

Premierë “Hana Jem” Super projekti i ri muzikor nga Albi Hoxha (Foto-Video)

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri po që premton…

Onika publikon projektin ‘Kthim mrapa’

Me muzikë të Bled Bytyqit dhe mix e masterizim nga Arben Bytyqi, këngëtarja tashmë e njohur Onika vjen me projektin e saj më të ri të cilin e ka titulluar…

Edhe një videoprojekt nga Sadik Ukaj

Pas shumë projekteve të realizuara, këngëtari shqiptarë që jeton në SHBA ka publikuar edhe videoprojektin e rradhës të cilin e ka titulluar ‘Nusja’, një këngë e finalizuar edhe me videoklip…

Premierë “Latina” projekti i ri nga Gjeke

Artisti me i ri në skenën shqiptare është këngëtari Gjeke i cili sapo ka nxjerrë projektin më të ri “Latina” projekt ky i cili është duke u pritur mjaftë mirë…

Rabiti bombardon me ‘Family’

Reperi fantastik Rabit Hysenaj i cili jeton dhe vepron në Zvicër është ndër reperët më të mirë shqiptarë dhe i vetmi i cili ka arritur të ketë bashkëpunin me grupin…

Edhe sot mot i nxehtë, temperaturat deri në 29 gradë Celsius

Gjatë ditës së sotme do të mbajë mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27…

Me shqiponjën dy krenare në unazë, Gala bën krenarë shqiptarët, mahnit Belgjikën me talentin (FOTO)

Vajza e artistit shqiptar, Robert Aliaj, Gala, ka shkëlqyer mbrëmjen e kaluar në “The Voice Kids” në Belgjikë, duke u shpallur fituese e këtij kompeticioni. Këngët që i dhanë fitoren…

Premierë : ” Boss ” Super projekti i ri muzikor nga Fidan ft Buqe Rama (Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Burgoset aktorja e njohur pas vdekjes së të dashurit

Aktorja e Bollywoodit, Rhea Chakraborty është futur në burg me akuzën se ka blerë drogë për të dashurin e saj, aktorin Sushant Singh Rajput, i cili u gjet i vdekur…

Kujt i thotë ‘Dua’ në projektin e ri Skender Kelmendi

I lindur në Gjilan, Skender Kelmendi që nga viti 1982 ka filluar të meret me muzikë ku ka formuar grupin muzikorë Avi-Rinia duke krijuar kështu shumë këngë e projekte muzikore…