• August 15, 2020

Magazina

  • Home
  • Kolona të gjata për Shqipëri, as virus e as kurgjo si ndal kosovarët

Kolona të gjata për Shqipëri, as virus e as kurgjo si ndal kosovarët

Qytetarë të shumtë kosovarë, të cilët ia kanë mësy Shqipërisë për pushime, janë duke pritur me orë të tëra per ta kaluar kufirin. Edhe pse policia kufitare ka punuar me…

Premierë : “Mrekulli e 7 ” nga Andi Kerraj(Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

PREMIERË : “BABË E NANË ” NGA ADELINA MORINA KRYEZIU (FOTO-VIDEO)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo ndehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Qifti i suksesëshem shqiptar Ardi & Jeta festojn 9 vjetorin e martesës!

Ardi dhe Jeta janë qifti i suksesëshem shqiptar që lumturin dhe pasionin e tyre e kanë rikthyer në profesion. Ardi një këngëtar i afirmuar i muzikës shqipe, ndërsa Jeta një…

ZEMRA PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA LAB (FOTO-VIDEO)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. LAB quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer…

Gubi Gang vjen me mega projektin e madh ‘Haram’

Gubi Gang është reperi shqiptarë që po merr vëmendjen e madhe nga publiku shqiptarë. Reperi që jeton në shtetin e Austrisë është kthyer në muzikë këtë vit pas 7 viteve…

“Nuk duhet vdekja me ju mbërri në shtëpi, që ta merrni seriozisht këtë virus”, aktorja kosovare me mesazh për të gjithë

Arta Dobroshi ka dhënë një mesazh për të gjithë qytetarët sa i përket situatës me Covid-19. Aktorja kosovare përmes një video të publikuar u ka bërë thirrje qytetarëve që të…

E madhe është Vjosa Osmani , ky është veprimi i saj i fundit!

E madhe është Vjosa Osmani , ky është veprími i saj i fundit! Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është bërë pjesë e fushatës online, ku i kërkohet kompanisë…

Xenit humb përsonin më të dashur të familjes

Këngëtari gjakovar Shkëlzen Jetishi sot ka ditë zie në familjen e tij. Xeni ka njoftuar se sot ka ndërruar jetë babai i tij, njofton Klan Kosova. “Sot u nda nga…

Ekskluzive: Flet protagonistja e videos virale “O shac”

Dashuria mes tyre është më e madhe se gjithçka tjetër. Dhe këtë ndjenjë nuk e kanë problem t’ia shprehin njëri-tjetrit në çdo moment dhe në çdo formë. Është pikërisht kjo…