• March 8, 2021

Magazina

  • Home
  • Prekëse/ Dhëndri infektohet me COVID pak ditë para dasmës, nusja shkon në spital e martohet me të

Prekëse/ Dhëndri infektohet me COVID pak ditë para dasmës, nusja shkon në spital e martohet me të

Edhe pse në mes të një pandemie, Grace Leimann dhe Carlos Muniz, nga Teksasi i SHBA-ve, nuk e anuluan dasmën e tyre, por vendosën që atë ta zhvillonin në datën…

PREMIERË ” I WON’T LET YOU DOWN ” SUPER PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA AMELA AGASTRA ( FOTO- VIDEO)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industi po sundon Europen. Një artiste e re po që premton…

I jep të pastrehut kartën bankës, ajo që ndodh më pas i lë të gjithë gojëhapur (Video)

Ngjarje të tilla janë mjaft të rralla. Një ngjarje e veçantë është zhvilluar në Britaninë e Madhe ku një burrë me emrin Jak Fanta po bënte pushimin e punës në…

“Nuse per shtepi” Projekto i ri muzikor nga Vani Gjuzi (Foto-Video)

Kur bëhet fjal për hite Vani Gjuzi është ndët të paktët artist që qdo projekt muzikor arri ta perqoi direkt tek fansat, kënget e artistit në fjal kan miljona klikime…

Në Shtëpinë e Bardhë pritet të nënshkruhet kjo marrëveshje mes Kosovës e Serbisë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të “angazhohen me intensitet” që në një periudhë më të afërt të arrihet marrëveshje gjithëpërfshirëse rreth zgjidhjes së çështjes së Kosovës, megjithëse Bashkimi Europian…

Kolona të gjata për Shqipëri, as virus e as kurgjo si ndal kosovarët

Qytetarë të shumtë kosovarë, të cilët ia kanë mësy Shqipërisë për pushime, janë duke pritur me orë të tëra per ta kaluar kufirin. Edhe pse policia kufitare ka punuar me…

Premierë : “Mrekulli e 7 ” nga Andi Kerraj(Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

PREMIERË : “BABË E NANË ” NGA ADELINA MORINA KRYEZIU (FOTO-VIDEO)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo ndehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Qifti i suksesëshem shqiptar Ardi & Jeta festojn 9 vjetorin e martesës!

Ardi dhe Jeta janë qifti i suksesëshem shqiptar që lumturin dhe pasionin e tyre e kanë rikthyer në profesion. Ardi një këngëtar i afirmuar i muzikës shqipe, ndërsa Jeta një…

ZEMRA PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA LAB (FOTO-VIDEO)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. LAB quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer…