• January 22, 2021

Magazina

  • Home
  • Dy femra ankohen se familjari i tyre humbi jetën si pasojë e neglizhencës së mjekëve

Dy femra ankohen se familjari i tyre humbi jetën si pasojë e neglizhencës së mjekëve

Dy femra nga Prishtina janë duke u ankuar se një familjarit të tyre si pasojë e nglizhencës mjekësore i është përkeqësuar gjendja shëndetësore dhe pastaj ka ndërruar jetë. Rasti ka…

Sulmet e orkestruara ruse, prej UÇK-së deri të Dua Lipa

Dy këngëtaret shqiptare, Dua Lipa dhe Rita Ora, kanë kërkuar nga kompania Apple që të vendoset Kosova në hartë. Një veprim i tillë ka inspiruar edhe artistë të tjerë, të…

Oh sa dhimbje! E ëma po jepte shpirt nga Covid-19, i riu hipën në dritaren e spitalit t’i jepte lamtumirën

E keqja më e madhe e virusit Covid-19 është fakti që të gjithë ata që kanë humbur njerëzit e tyre nuk kanë mundur dot t’i qëndrojnë pranë në momentet e…

Përloti shqiptarët, shikoni se kush janë prindërit e ”Ova” aktores turke bukuroshe

Vogëlushja ishte pjesë edhe e serialit “Kösem” Filmi turk “7 Kogustaki Mucize” që në shqip do të thotë ‘Mrekullia në qelinë numër 7’, po komentohet shumë nga publiku shqiptar, pasi…

Njihuni me shqiptaren nga gjirokastra që mposhti 12 shtete në Rusi dhe solli kupën në shtëpi

Këngëtarja Inis Neziri na bëri sërish krenarë! Ajo u shpall fituese e festivalit “New Wave” në Rusi, ku rrëqethi mishin e të gjithëve me zërin e saj fantastik.Ajo mundi të…

Me te vertete prekese : Nuk do te jesh me biri im nese nuk do ta besh kete gje

Mesut Ozil është një nga mesfushorët më të talentuar në botë, i cili ka arritur të fitojë shumë trofe mes tyre the Kupën e Botës në vitin 2014 me Gjermaninë.…

Xhensila në videoklip trupin bombë, e në realitet?

Xhensila Myrtezaj është këngëtarja nga Shqipëria e cila brenda një kohe të shkurtër ka arritur të listohet si një nga këngëtaret më të pëlqyera. Në secilën paraqitje ajo kujdes të…

Si i kanë raportet Gëzimja me kunatën?

Gëzimja, reja e këngëtares Remzie Osmani, po bëhet përditë e më e famshme, kjo pasi media po merret shpesh me të, imazhin e saj dhe postimet që bënë në rrjete…

Ish-Miss Shqipëria në këto imazhe tregon shumë nga trupi i saj

Trejsi Sejdini ka ngacmuar keq imagjinatën e ndjekësve. Modelja shqiptare, ka provokuar ndjekësit me fotot e fundit në bikini. Teksa po i shijon pushimet në vendin bregdetar, ish-Miss Shqipëria, Trejsi…

A i ka rregulluar Safete Mustafa punët me familjen e ish burrit?

Këngëtarja e muzikës popullore, Safete Mustafa, po jeton ditë të lumtura pranë vajzave dhe bashkëshortit të saj të dytë, me të cilin tashmë ka ndërtuar një jetë të re dhe…