• January 27, 2021

Magazina

  • Home
  • Habitë Kallashi me ato që thotë për Hashim Thaçin

Habitë Kallashi me ato që thotë për Hashim Thaçin

Thirrja e Presidentit të vendit nga Gjykatë Speciale ka ngjallë reagime nga më të ndryshmet në Kosovë dhe jo vetëm, shkruan “Kosovarja”. Megjithatë, shumë figura kanë dalë në mbrojtje të…

Art Rushiti publikon projektin “Apet”

Art Rushiti fytyrë mjaft e njohur në showbizin shqiptar, e nisi verën me këngën e tij të parë ‘Apet’. Kënga është incizuar dhe miksuar nga Deard Sylejmani, ndërsa teksti nga…

Art Rushiti publikon projektin “Apet”

Art Rushiti fytyrë mjaft e njohur në showbizin shqiptar, e nisi verën me këngën e tij të parë ‘Apet’. Kënga është incizuar dhe miksuar nga Deard Sylejmani, ndërsa teksti nga…

Kjo është bebja kosovare me emrin më të çuditshëm në botë, ka habitur edhe gjermanët

Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de.Ajo ka emrin më të çuditshëm në botë, ose,…

Del pozitive me Covid-19 ajo që konsiderohej si femra më e bukur në botë

Aktorja e njohur indiane Aishëarya Rai Bachchan dhe vajza e saj Aaradhya kanë rezultuar pozitive me koronavirus. Ata kryen testimin pasi mësuan se bashkëshorti dhe vjehrri i aktores ishin infektuar…

Eki nga rep grupi ‘Klani shqiptar’ sjell një bombë muzikore

Reperi i famshëm shqiptarë pas një pauze të gjatë për shkaqë të avancimit akademik kishte vendosur të largohej nga muzika por tani pa paralajmrim është rikthyer me një bombë muzikore!…

Aktori i njohur kosovar i nënshtrohet testit për koronavirus

Aktori i njohur kosovar Kushtrim Sheremeti është mjaftë i njohur nga publiku shqiptar. Së fundmi ai ka bërë të ditur se i është nënshtruar testit për covid-19, shkruan “Kosovarja”. Duke…

Këngëtari i njohur e pranon se ka qenë i infektuar me Covid-19 që në Shkurt

Disa ditë pasi shpalli kandidaturën e tij si president i SHBA, Kanye West ka dhënë një intervistë për Forbes, ku i ka thënë të gjitha, nga ambiciet e tij politike…

Adelina Thaçi preket nga koronavirusi

Këngëtarja e njohur kosovare e ka bërë të ditur lajmin përmes një postimi në Facebook. Adelina, ka sqaruar të gjitha detajet rreth infektimit në këtë rrjet social, shkruan “Kosovarja”. Më…

Energji, stil dhe shumë ritëm sjell Meti me ‘Milano’

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë…