• September 25, 2020

Magazina

  • Home
  • Një këngë e mrekullueshme është realizuar nga Zenel Muharremi

Një këngë e mrekullueshme është realizuar nga Zenel Muharremi

Me tekst të Hekuran Krasniqit, saxofon nga Dardan Gjinolli dhe video të realizuar nga HX Music e videoprojekti i publikuar tek ArhivaShqip platform më e madhe shqiptare në internet dhe…

Një projekt i bukur vjen nga Besnik Gjakova

Me tekst dhe muzikë nga Kreshnik Avdiu, orkestrim nga ArtiRec dhe video nga Merhi Cinema Production, këngëtari i njohur me emrin artistic Besnik Gjakova ka sjellë një projekt të bukur…

Deputetja e Vetëvendosjes tregon linjat trupore nga “Rana e Hedhun” në Shëngjin

Fjolla Ujkani është deputetja më e re e Kuvendit të Kosovës. Ajo është 22 vjeçare dhe vjen nga Vushtrria, dhe është deputete e Lëvizjes Vetëvendosje. Ndërsa Kuvendi i Kosovës është…

Feriz Berisha me dy hite të mëdha: “Shqiptare” e “Gas Gas”

Feriz Berisha është këngëtari që ka goditur me hitin me titull “Shqiptare”, këngë kjo që është parë duke u shprendarë në shumë rrjete sociale, e duke u dëgjuar gjithëandej. Këngëtari…

Ylli i skenës Durim Malaj vjen me ‘Pishman’

Ylli i muzikës së pastër shqipe Durim Malaj ka pak ditë që ka hedhur në qarkullim videoprojektin e tij të ri të cilin e ka titulluar ‘Pishman’, një këngë e…

Kjo është emigrantja kosovare që sot është pilote e Ushtrisë Amerikane

Shqiptarja nga Kosova, Valdete Mehanja, ka një histori jete të jashtëzakonshme. Familja e saj u bë refugjate lufte gjatë konfliktit në Kosovë dhe përfunduan në kampet e refugjatëve në Gjermani.…

Premierë ” Monalisa” Super projekti i ri muzikor nga CYNi ( Foto- Video)

Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të talentuar dhe përqafimit me rryma të reja muzikore kjo industi po sundon Europen. Një artist i ri po që premton…

Ja pse nuk duhet të bëheni merak nga ri-infektimi me Covid-19

Shkencëtarët në Hong Kong kanë raportuar rastin e parë të riinfektimit me koronavirus. Sipas raporteve ata kanë zbuluar sekuenca gjenetike të dy infeksioneve të ndryshme tek një 33-vjeçar në mars…

Djali del në ballkon, dëgjon komshien duke rënkuar në qejf: Ule pak zërin se e mori vesh gjithë lagjia…

Kemi dëgjuar shpesh histori nga miqtë tanë apo mund edhe t’i kemi përjetuar vetë ato momente të sikletshme kur dalim në ballkonin e shtëpisë dhe në pallat dëgjojmë disa ulërima…

Baton Haxhiut humb përsonin më të dashur të tij

Ka ndërruar jetë nëna e gazetarit Baton Haxhiu. Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, i ka shprehur ngushëllime gazetarit dhe familjes së tij. “Ngushëllimet më të thella mikut tim Baton Haxhiu…