• December 4, 2020

Magazina

  • Home
  • “Drenicaku”: Dulla kryen punë, nuk bon rima

“Drenicaku”: Dulla kryen punë, nuk bon rima

Aktori i njohur Jeton Zogjani apo siç njihet më shumë me rolin e ‘drenicakut’ te seriali ‘O Sa Mirë’, ka reaguar pas vendimit të qeverisë Hoti për heqjen e masës…

Çudia në Suedi: Del në shitje i gjithë fshati shumë afër Stokholmit, ja sa kushton

Nëse mblidhni bashkë 7 milionë dollarë, mund të blini një fshat të tërë plotësisht funksional në Suedi, vetëm 90 minuta në veri të Stokholmit. I ndërtuar në shekullin e 18-të…

LDK-ja e konsideron “vendim primitiv” prishjen e koalicionit nga Haskuka në Prizren

Dje në orët e vona, kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka njoftuar se e ka prishur koalicionin që e ka pasur me LDK-në. Ndarjen e ka arsyetuar me situatën e…

Mërgimtari bën apel për kujdes në Merdare: Policia serbe i’u dënojnë në rast se nuk e bëni kët

Një bashkatdhetarë i cili po vinte nga Italia, është gjobitur në kufij të Merdarës nga policët serbë pasi që pasagjerët në pjesën e prapme nuk ishin të lidhur. Pasi shumica…

Luana Vjollca vjen atraktive në setin e ri fotografik

Luana duket shumë ndryshe në imazhet e fundit. Luana Vjollca është shumë joshëse në imazhet e reja, të cilat i ndau me ndjekësit në Instagram, shkruan lajmi.net. Moderatorja ishte veshur…

Gastronomët në Kosovë nuk do të lejohen që me marrëveshje t’i ngrisin çmimet

Gastronomët nuk do të lejohen të bëjnë ngritje të koordinuar të çmimeve. Kështu ka bërë të ditur Valon Përstreshi nga Autoriteti Kosovar i Konkurrencës, shkruan lajmi.net. Ai ka thënë se…

Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por kohët kanë ndryshuar. Tashmë edhe vajzat po përfshihen gjithnjë edhe më shumë,…

Njihuni me 19 ushtaraket më seksi në botë

Ushtria dhe policia janë cilësuar deri vonë si “sporte” të rënda për gratë dhe kryesisht aktivizoheshin burrat. Por kohët kanë ndryshuar. Tashmë edhe vajzat po përfshihen gjithnjë edhe më shumë,…

Vajzat i lënë një dhuratë të bukur Vjosa Osmanit në zyre

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani është nënë e dy vajzave. Ajo vazhdimisht publikon momente të bukura me vajzat e saj, e këtë e ka bërë edhe së fundi…

Kujdesë para se të blini ujë në shishe të plastikës!

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka njoftuar daljen e tij të fundit publike për sa i përket koronavirusit. Ai ka thënë se Shqipëria deri më sot ia ka dalë…