• September 28, 2020

Magazina

  • Home
  • Shefqet Krasniqi: Gruaja duhet me ia ngjesh këmbët burrit, çka po mendoni ju, për seriala s’merret gruaja

Shefqet Krasniqi: Gruaja duhet me ia ngjesh këmbët burrit, çka po mendoni ju, për seriala s’merret gruaja

Shefqet Krasniqi Gruaja. Hoxhë Shefqet Krasniqi gjatë një intervistë të tij ka thënë se gruaja duhet të i’a ngjesh burrit të vet këmbët dhe se duhet t’i qes qajë. Ai…

Xheneta dhe Visari, çifti kosovar që i bashkoi Facebook-u

Gazetar: Liridon Spahiu Këta janë Xheneta dhe Visari nga Lipjani, tash e pesë vjet në lidhje dashurie, por para kësaj kohe ishin vetëm shokë virtual me njëri tjetrin. Në fakt…

REKORDE KLIKIMESH PËR PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA RITZ (FOTO-VIDEO)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. Ritz quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer…

Këngëtares shqiptare i hy hajni në dyqan për të vjedhur, e publikon videon

Një situatë aspak e këndshme ka ndodhur në dyqanin e këngëtares së njohur Rozana Radi. Një adole shent është futur në ambi entet e dyqanit të saj, duke shkuar menjëherë…

Premierë ” OKEJ ” Super projekti i ri muzikor nga Mannie D ( Foto- Video)

I lindur dhe rritur në Kroaci mirpo që për të realizuar ëndrren e ti të madhe është rikthyer në Kosovë. Industria muzikore shqiptare aktualishtë është shumë produktive, fal artistave të…

Vajza myslimane bie në dashuri me serbin , familja e dhunon dhe i rruan kokën

Vajza myslimane bie në dashuri me serbin , familja e dhunon dhe i rruan kokën Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Francë. Një adoleshente boshnjake ka rënë pre e…

VIDEO- Zoti e bekoftë/ 3- vjeçari hero shpëton mikun e tij më të mirë nga mb ytja në pishinë

In cidenti që mund të përfundonte me një fund tr agjik ndodhi në një shtëpi në fshatin Itaperuna, e cila ndodhet fare pranë Rio de Janerio-s. Sipas raportimeve, vogëlushi i…

Arbana Xharra: Ku shkruhet në Kuran, se femrat duhet të mbulohen?

Thonë se në Kuran nuk shkruan se myslimanja duhet të mbulohet. Ku shkruan atëherë? Tek ndonjë udhëzim i ndonjë dijetari islam të shekullit 11, 12, 13? E ka vizatuar ai…

Njihuni me shqiptaren që është vetëm 29 vjeçe, po ka 7 fëmijë: Më ka bekuar Zoti, jemi familje e madhe dhe e lumtur!

29 vjecarja nga Tropoja, Ajlin Alfredaj ka sjellë në jetë 7 fëmijë. 4 shtatzanitë nuk e kanë penguar atë të rritet profesionalisht momentalisht punon si juristë pranë hipotekës së Bajram…

Vozitje e rrezikshme nga një vajzë në Prishtinë: Kalon disa vetura një pas një me shpejtësi të madhe

Një vozitje e rrezikshme është bërë nga një shofere femër në rrugën Prishtinë – Fushë Kosovë. Aty shoferja vozit me shpejtësi të madhe dhe kalon disa vetura një pas një…