• May 6, 2021

Sport

  • Home
  • Zbulohet marrëveshja “stratosferike” e Messit me Cityn, mund të bëhet miliarder

Zbulohet marrëveshja “stratosferike” e Messit me Cityn, mund të bëhet miliarder

Emri i Lionel Messit është duke u përmendur pothuajse në çdo të dytin lajm që ka të bëjë me futbollin. Ai e ka njoftuar Barcën se do të largohet por…

‘Dua të luaj për Barcelonën’ – videoja e rrallë e Messit që përloti të gjithë

Sporti më i populluar në botë, futbolli – ka legjendat e tij, të cilëve zor se mund t’iu harrohet emri, kjo pasi ata (legjendat) tashmë i kanë dhënë shumë futbollit…

E turpshme, babai i boksit në Kosovë jeton me 90 euro pension, që dikur dridhte një ish Jugosllavi dhe Evropë!

Në Kosovë më shumë ka vlerë një njeri që bën ekskursione, që t’i bartë valixhet, ta bën rrafsh dhe është i dëgjueshëm, se sa ka respektin një sportist i madh…

Pamje të “çmendura” nga festa tek skuadra e Dritës pas triumfit në garën për titullin kampion

Drita është shpallur kampione në Superligën e futbollit në Kosovë.Barazimi në mes Gjilanit dhe Ballkanit i ka dhënë titullin skuadrës së Ardian Nuhiut një xhiro para përfundimit të garave, shkruan…

Dallku, Ibrahimi dhe Boshnjaku përfundojnë në emergjencë

Trajneri Armend Dallku, fizioterapeuti Atdhe Halimi, dhe dy futbollistët Labinot Ibrahimi dhe Lorik Boshnjaku, kanë përfunduar në emergjencë, pas situatës tensionuese që ka ndodhur pas ndeshjes Gjilani – Prishtina. Kryendeshja…

“Dashuria për futbollin s’njeh moshë” – Fotot e të moshuarit kosovar bëhen virale

Fotografitë e Sefer Aliqkaj, ku shihet një i moshuar teksa luan futboll me dy djelmosha të rinj, janë shpërndarë në faqe të madhe si shembull se si dashuria për futbollin…

Milan konfirmon shkallën e lëndimit të Ibrahimovic

Dje çdo tifozë i Milanit ishte në ethe për shkak të lëndimit të Zlatan Ibrahimovic. Fillimisht, u raportua për një lëndim të rëndë i cili do ta detyronte atë ta…