• January 22, 2021

Vjen një lajm i keq nga Gjermania për shqiptarët që kanë planifikuar punë sezonale atje

Vjen një lajm i keq nga Gjermania për shqiptarët që kanë planifikuar punë sezonale atje Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpër thime të virusit COVID-19. Një shkak më…

Kosovarët janë më të infektuarit me COVID-19 nga të kthyerit në Gjermani

Ambasada e Kosovës në Gjermani ka bërë të ditur se në bazë të statistikave të hartuara nga Instituti Robert Koch, shtetasit nga Kosova që kthehen në Gjermani ditëve të kaluara…

Ministrja ​Bajrami tregon kur do të ekzekutohen pagat 170 euro

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami tha për KosovaPress tashmë kanë marrë një ftesë se nesër prej orës 11:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme për rishikimin e buxhetit 2020 në…

Mbi 600 pacientë të shtrirë nëpër spitale, 42 në gjendje të rëndë

Mbi 600 pacientë janë të shtirë aktualisht në Qendrën Klinike dhe Universitare dhe spitalet e tjera të vendit. Prej tyre, 419 janë konfirmuar me Covid-19, ku 369 janë në oksigjenoterapi.…

Nushi: Gjyshinca është mirë të kërkojë falje që i ka lodhë doktorët të shkojnë me autoambulancë në Kuvend

Nol Nushi nga Partia Socialdemokrate ka ironizuar përplasjen që ndodhi një ditë më parë në Kuvend mes deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Gazmend Gjyshinca dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës,…

Flasin nga Parlamenti Evropian, japin lajmin e fundit për vizat

Flasin nga Parlamenti Evropian, japin lajmin e fundit për vizat Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës, do…

​Ambasada e Amerikës kundër ligjit për vlerat e UÇK’së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë është shprehur kundër nismës së Partisë Demokratike të Kosovës rreth ligjit për mbrojtjen e vlerave të Luftës së UÇK’së, shkruan Gazeta…

Vjen një lajm i rëndësishëm nga Zvicra

Sipas BAG është “më pak praktike” kryerja e testeve të tilla pas hyrjes. Por, në varësi nga zhvillimet në nivel ndërkombëtar, nuk përjashtohet plotësisht një masë e tillë Gjithnjë e…

Gjoba deri në 1000 euro për ata që s’i respektojnë masat e Qeverisë

Qeveria e Kosovës ka vendosur që qytetarët të cilët nuk i respektojnë masat për parandalimin e shpërndarjes së pandemisë të gjobitën. Siç është bërë e ditur personat fizikë do të…

Përplasja Shala-Gjyshinca, Kusari-Lila: Kur ju iku marrja, ju iku edhe mendja e gënjejnë pa turp

Kryetarja e Alternativës, Mimoza Kusari-Lila, ka reaguar pas videos së publikuar ku shihen disa deputetë të Kuvendit të Kosovës duke u përleshur, transmeton Klan Kosova. Ajo ka thënë se kur…