• August 14, 2020

Zemaj thotë se situata me koronavirusin është nën kontroll, mohon se s’ka vende në Infektive

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka mohuar se në Klinikën Infektive nuk ka vend për pacientët me koronavirus. Sipas tij, situata me koronavirusin është nën kontroll. Gjatë inspektimeve nëpër kafiteritë…

Lul Raka shprehet i bindur: Nuk duhet të lejohet mbajtja e dasmave

Mikrobiologu Lul Raka është i bindur se nuk do të duhej të lejohej mbajtja e dasmave aktualisht në Kosovë. Thotë se me rritjen e numrit të të prekurve me Covid-19…

Paralajmëron Syla: Nëse nuk ka rritje të pagave, mjekët do të kalojnë në masa radikale

Dy nga sindikatat më të mëdha në Kosovë, ajo e Arsimit dhe ajo e Shëndetësisë, kanë paralajmëruar masa pas shfuqizimit të Ligjit për Paga, njëra ka paralajmëruar masa radikale kurse…

Komunat ku sonte u konfirmuan raste me COVID-19

Edhe 79 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar sonte në Kosovë. Prishtina po vazhdon të jetë epiqendër e përhapjes së COVID-19, teksa sonte raste të reja janë paraqitur edhe…

Këngëtari i njohur kosovar del pozitiv në Covid-19

Këngëtari kosovar, Yll Valla ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Këtë e ka konfirmuar vet këngëtari në një prononcim për GazetaBlic, ku i njëjti tha se ditën e sotme ka marrë…

“Gabel e magjup që kanë kallë shpia”, “Gabel e magjup që kanë kallë shpia”, Kuçi i reagon ashpër drejtorit të Komunës së Deçanit

Zëdhënësja e PSD’së, Natyra Kuçi, ka denoncuar publikisht drejtorin e financave të Komunës së Deçanit, pasi siç thotë ajo, ky zyrtar i Komunës ka ofenduar pjesëtarët e komuniteteve joshumicë duke…

Jeni mësuar ta shihni Ulqinin përplot me njerëz, këtë verë vizitorët janë të paktë!

Rrallë herë ka ndodhur që sezoni i verës të fillojë kësisoj siç nisi këtë vit. Jemi mësuar që në çdo verë t’i shohim plazhet e Ulqinit përplot me njerëz, më…

Fjalët e fundit të Ramës nga Prishtina: Pa Thaçin e Veselin nuk do të kishim Kosovë të pavarur

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, ka treguar arsyen e vizitës së tij në Kosovë, duke e çmuar lartë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në fund…

Grenell: I nxitëm edhe evropianët, po i kërkojnë Merkelit liberalizim vizash për Kosovën

Emisari i SHBA’së për dialogun, Richard Grenell, sa herë që është kritikuar nga zyrtar të Brukselit rreth punës së negociatave Prishtinë-Beograd, ua ka rikujtuar atyre faktin që BE e ka…

32 eurodeputetë i kërkojnë Merkelit liberalizimin e vizave për kosovarët!

32 anëtarët e Parlamentit të Bashkimit Evropian kanë nënshkruar një letër drejtuar kancelares gjermane Angela Mercer dhe ministrit të Brendshëm Horst Seehofer, duke u kërkuar atyre që çështjen e liberalizimit…