• June 13, 2021

Policia ndërprenë dasmën me 50 persona në Gjakovë, arreston një person

Një person u arrestua dje në Rogovë të Gjakovës, pasi që organizoi dasëm në shtëpinë e tij. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, i njëjti në oborrin e shtëpisë ka…

Hoti nga IKSHPK’ja: Gjendja është e rëndë, qytetarët t’i respektojnë masat

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe ka deklaruar se gjendja është e rëndë Hoti ka diskutuar me personelin mjekësor ku…

Kështu e festonte UÇK-ja Bajramin e vitit 1999

Sa herë që festohet festa e Bajramit bie në vëmendje një fotografi e veçantë e vitit 1999. Vitet e luftës në Kosovë, kanë qenë të vështira, por festat edhe pse…

Pse disa njerëz që nuk janë infektuar me COVID-19, tashmë mund të jenë imun ndaj këtij coronavirusi

Sistemet imune të disa njerëzve që nuk kanë qenë të ekspozuara ndaj coronavirusit mund të kenë një familjaritet me patogjenin – ndoshta ndihmojnë për të zvogëluar ashpërsinë e sëmundjes nëse…

Reshitaj: Për Kosovën 24 orët e fundit ishin ditë zie, humbën jetën 16 qytetarë nga Covid-19!

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj tha se për Kosovën 24 orët e fundit ishin ditë zie, pasi me numër rekord humbën jetën 16 qytetarë të vendit nga përballja me virusin…

COVID-19 në Kosovë/ 3429 raste aktive, 212 të vdekur dhe 393 pacientë të hospitalizuar

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 258 raste të reja me koronavirus. në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 480…

Belegu: Tri shtatzëna dhe një lehonë me COVID-19 po trajtohen në Klinikën e Gjinekologjisë

Gjinekologia Flora Belegu thotë për RTV Dukagjinin se nga sot në Klinikën e Gjinekologjisë është krijuar një repart operativ i ndarë që do të trajtojë edhe pacientët me COVID-19. Belegu…

Imunologu kosovar: Kosova të luftojë COVID-19 me plazmën e gjakut të të shëruarve, shumë shtete po e aplikojnë këtë metodë

Imunologu Hakif Hoxha thotë për RTV Dukagjinin se luftimi i viruseve përmes metodës së plazmës së gjakut të personave që tashmë e kanë kaluar virusit. Hoxha thotë se në shumë…

Vdes një e prekur me COVID-19 në Klinikën e Mjekësisë Sportive (VIDEO)

Sot rreth orës 19:00 ka ndërruar jetë një grua e infektuar me COVID-19 në Klinikën e Mjekësisë Sportive. Lajmin e ka konfirmuar anesteziologu Muharrem Krasniqi në një lidhje direkte në…

‘Hajni amatore’ në Prishtinë: Vjedh telefonin dhe e harron kuletën në mobilshop

Një hajni amatore ka ndodhur sot në një mobilshop në Prishtinë, pasi që personi që vjedh një telefon e harron kuletën brenda lokalit.  Një vjedhje e një telefoni ka ndodhur…