• September 25, 2020

Doni të punoni në Gjermani? Sërish viza gjermane për ata me kontratë pune

Doni të punoni në Gjermani? Sërish viza gjermane për ata me kontratë pune Shumë vetë presin për një vizë pune për të ardhur në Gjermani. Po si qëndron puna aktualisht…

Deputetja Hoxha rrëfen eksperiencën e tmerrshme me koronavirus: “Motër…nuk ka më oksigjen”

Deputetja e PDK’së, Eliza Hoxha, ka shkruar për eksperiencën e tmerrshme gjatë trajtimit me koronavirus në QKUK Ajo u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të mbajnë maskën, distancën…

E konfirmon Ramadani: Vetizolim për 7 ditë për ata që hyjnë në Kosovë

Kryetari i IKSHPK-së, Naser Ramadani, ka konfirmuar se masa për vetizolim shtatë ditorë për të gjithë ata që futen nga jashtë Kosovës është rekomanduar nga Instituti që ai drejton. Këto…

Paralajmërimi i eksperti italian: Vendi mund të përballet me valën e re

Italia mund të përballet me një valë të re të pandemisë COVID-19 që në gusht, dhe jo siç u njoftua në shtator ose tetor. Profesor Andrea Chrysantini, mikrobiolog në Universitetin…

Moti sot, vazhdojnë masat e nxehta në Kosovë, këto janë tem për sot dhe vazhdim

Parashikimi i motit për sot. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se kjo javë do të jetë me mot të nxehtë, por do të ketë edhe vranësira të cilat…

Qeveria mund ta gjobisë Presidentin për daljen pa maskë

Ka ftuar edhe vet vazhdimisht qytetarët që të respektojnë masat anti Covid-19, por Presidenti i Republikës Hashim Thaçi personalisht nuk mban fare maskë. Në të gjitha takimet e tij dhe…

Gjermania, shteti më i admiruar në botë për të tretin vit radhazi

Gjermania është shteti më i admiruar në botë për të tretin vit radhazi, duke e lënë SHBA-në në garë për vendin e dytë të largët me Kinë dhe Rusinë, sipas…

Qeveria vendos për baret dhe restorantet: Mësojeni orarin e ri

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka dalë me propozim-vendimin për masat e reja antiCOVID-19, me qëllim të parandalimit të përhapjes së mëtejme të koronavirusit në vendin tonë. Me këtë…

Ramadani: Epoka e zgjatjes së dorës ka përfunduar, përshëndetuni me dorë në zemër

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka thënë se njerëzit janë ata që mund ta ndalojnë përhapjen e virusit, duke respektuar tri masat mbrojtës, distancën,…

Eksperti austriak: Në Kosovë çdo i dyti është i infektuar nga Covid-19

Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES) vlerëson se shkalla e të infektuarve me koronavirus në shtetet si Kosova dhe Bullgaria…