• June 13, 2021

Eskalon situata, Fitore Pacolli e quan hipokrit Kryeministrin Hoti

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, e ka quajtur hipokrit, Kryeministrin Avdullah Hoti , pasi ky i fundit konfirmoi lajmin se Qeveria e Kosovës ka arritur marrëveshje për mbulimin e sigurimit…

Spitali i Gjakovës demanton deputetin e VV-së: Nuk kanë vdekur pesë pacientë

Spitali i Gjakovës e ka demantuar deputetin e VV-së, Agon Batusha i cili tha se në këtë spital brenda dy orësh kanë vdekur pesë persona nga COVID-19. Spitali i Gjakovës…

Si gënjeu publikisht deputeti i VV’së dhe përhapi panik tek qytetarët për vdekje nga COVID-19 në Gjakovë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Agon Batusha ka alarmuar të gjithë qytetin e Gjakovës dhe qytetarët e Kosovës sot kur shpërndau një informacion të rrejshëm në Facebook Batusha sot duke përdorur…

Bahtiri kërkon që falja e Kurban Bajramit të bëhet në sheshin e Mitrovicës

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka kërkuar që falja e Kurban Bajramit të bëhet në sheshin e Mitrovicës. Bahtiri përmes një postimi në Facebook, ka thënë që  se si institucion…

BIK-u vendos të mos falet Kurban Bajrami nëpër xhami

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një adresim para mediave të mbajtur sot, ka thënë se për shkak të gjendjes së rënduar me COVID-19, të premten nuk do të falet…

Pas rishikimit të buxhetit do ekzekutohen nga 170 euro dhe mbulimi 50% i qirasë për biznese, ja kur do të fillojnë shpërndarjen

Kuvendi i Kosovës nis seancën e jashtëzakonshme për shqyrtimin e rishikimit të buxhetit 2020 në lexim të dytë me shmangie procedurale, përveç Vetëvendosjes që është kundërt kësaj, të gjitha partitë…

Pse bëhet problem pagesa 170 euro për qytetarin nga deputetët që marrin rrogë mbi 2000 euro

Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në emër të subjektit të tij politik ka thënë se do ta votojnë rishikimin e projektbuxhetit për vitin 2020, përkundër që shumica…

Flet kryetari i Gjakovës, thotë se ka informacion vetëm për tre të vdekur në këtë komunë

Kreu i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë për Gazetën Express se tre persona nga kjo komunë kanë vdekur sot nga koronavirusi. I pyetur për deklaratën e deputetit të…

I jepet lamtumira e fundit 27 vjeçarit nga Kamenica që vdiq nga COVID-19

Para pak çastesh i është dhënë lamtumira e fundit, Bersant Rahimajt, nga Kamenica. 27 vjeçari ka ndërruar jetë dje si pasojë e infektimit me COVID-19. Në ceremoninë e varrimit kanë…

5 të vdekur në Gjakovë brenda disa orësh

Nga mëngjesi e deri tash kanë vdekur 5 persona që po trajtoheshin me Koronavirus në Gjakovë. Burime brenda spitalit rajonal të Gjakovës kanë bërë të ditur për Reporterin se 5…