• February 28, 2021

Kamenicasi lajmëroi vet policinë pasi qëlloi për vdekje gruan e tij

Nuhi Marovca i cili dje vrau me një shufër hekuri bashkëshorten e tij Sabilen, 34 vjeçare e kishte lajmëruar vet rastin në Policinë e Kamenicës. Sipas burimeve të Reporterit.net, i…

Haxhiu i PDK’së: Jemi buzë kolapsit me pandeminë Covid-19

Rritja e shpejtë e numrit të të infektuarve me koronavirus në Kosovë, ka bërë që të jepet alarmi se vendi do të futet në kolaps pasi nuk do të ketë…

Krahasimi i Kosovës me rajonin sa i përket gjendjes me COVID-19

Shtimi i rasteve me koronavirus në Kosovë po vazhdon, ndërkohë që edhe OBSH ka dhënë një paralajmërim për rikthimin e virusit në Kosovë dhe Shqipëri, si vendet ndër më të…

QESHARAKE- TËRNAVA DEKLARON SE POPULLI TURK MBLODHI PARA PËR NDËRTIMIN E XHAMISË NË KOSOVË

Ndërtimi i Xhamisë Qendrore që tashmë ka nisur ende ka më shumë pyetje e dilema në adresë të BIK-ut se sa përgjigje që janë dhënë nga ky institucion me histori…

Ky është motoçiklisti 20 vjeçar nga Rahoveci që humbi jetën në aksidentin në Komoran

Bardh Kadiri është i riu 20 vjeçar, i cili e humbi jetën në një aksident në fshatin Komoran. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha ka thënë për lajmi.net, se…

Labi i siguron pension 87 vjeçares që jeton e vetme në Istog

Zojë Haxhijaj nga fshati Rakohë e Istogut jeton e vetme prej tre dekadash. 87 vjeçarja të vetmen ndihmë i ka 90 euro pension mujor. Ajo vuan nga tensioni i lartë…

3 mijë e 86 raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Kosova ka gjithsej 7137 raste me Covid-19 të konfirmuara, ku 3 mijë e 86 raste aktive. Prej tyre 3874 persona janë shëruar ndërsa 177 kanë ndërruar jetë Nga e hëna…

Vrasja e rëndë në Kamenicë: Atyre dy vite më parë Halil Kastrati u kishte ndërtuar shtëpinë

Ngjarja e rëndë që ndodhi në fshatin Berivojcë  të Kamenicës, ku burri Nuhi Maroca mbyti me shufër hekuri gruan e tij, goditi tërë Kosovën, raste këto që viteve të fundit…

86 vjeçarja nga Obliqi mposhti koronavirusin pa shkuar fare në spital

Një grua e moshuar 86 vjeçare nga Obliqi e ka mposhtuar koronavirusin duke u mjekuar në shtëpi me ndihmën e familjarëve dhe QKMF’së së Obliqit Rasim Preniqi, djali i saj…

Kurban Bajrami do të falet në Xhami

Për dallim nga Fitër Bajrami që u fal pa xhematë, shkaku i Pandemisë, për Kurban Bajram besimtarët myslimanë do të mund që këtë ritual, ta kryejnë nëpër xhami. Por kjo…