• January 22, 2021

Mustafa Nano i reagon Dua Lipës: Gaboi që postoi foton me flamur, nuk është punë për të

Këngëtarja e njohur, Dua Lipa postoi para pak ditësh në Instagram flamurin autokton të trojeve shqiptare, të ngritur në Beograd, duke nxitur reagime të shumta nga përdoruesit serbë të rrjetit.…

Vdes një person në Dragash, vetëm dy ditë më herët ishte konfirmuar pozitiv me COVID-19

Drejtoria e Arsimit në Komunën e Dragashit ka njoftuar sot e ka vdekur, Bislim Kuteli, punëtor i arsimit në Shkollën Fillore “Ulina” në fshatin Kosavë Kuteli vetëm dy ditë më…

Kryetari i Odës së Mjekëve : Pandemia do të zgjatë në Kosovë

Oda e Mjekëve të Kosovës, po vlerëson se masat e fundit të ndërmarra nga Qeveria, kanë ndikuar pozitivisht në luftën kundër Covid-19. Kryetari i Odës së Mjekëve të Kosovës, Pleurat…

Thaçi takohet me studentë: Të gjithë për Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se sot në Prizren është takuar me një grup studentësh prej të gjitha komuniteteve. “Ne biseduam hapur për shumë tema me interes për…

Jetonte në shator, bëhet me shtëpi invalid i luftës së UÇK-së!

Invalidi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Selman Avdiu është bërë me shtëpi të re. Kjo është bërë e ditur nga këngëtari dhe pjesëtari i FSK-së, Asim Gashi. “Ende kemi njerez…

Hoti: Nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës, dialogu përfundon me njohje reciproke

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u shpreh i bindur që nuk ekziston ndonjë përçarje në mes të partnerëve të koalicionit, derisa ka theksuar që nuk e sheh të nevojshme të…

Mërgimtarët po vazhdojnë t’i paguajnë polisat kufitare ani pse…

Ku është Kosova me “Kartonin e Gjelbër” dhe çfarë ndodhi me vendimin e fundit të marrë nga ish Qeveria Kurti për të mbuluar shpenzimet e sigurimit kufitar? Duket edhe kësaj…

Ky është moti për sot dhe nesër

Në Kosovë do të mbajë mot mjaft jo stabil. Paradite me diell, kurse pasdite me zhvillime të fuqishme vranësirash të cilat do të kushtëzojnë rrebeshe lokalisht të fuqishme shiu me…

Këto vende ishin model i suksesit në luftën ndaj coronavirusit – por nuk janë më! Ja pse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kritikuar gjerësisht për qasjen ndaj pandemisë COVID-19. Mungesa e masave të rrepta mbarëkombëtare për të ndaluar përhapjen në numrin më të madh të rasteve…

Limaj: Jam takuar me Veselin, po punoj që PDK-ja të futet në Qeveri

Kryetari i Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka deklaruar se nuk mund të ketë marrëveshje përfundimtare me Serbinë nëse nuk ka një unitet të brendshëm nacional. Ai shprehet i bindur se…