• August 14, 2020

Ambasadori amerikan tregon nëse kosovarët duhet t’i frikësohen marrëveshjes për dialogun Kosovë-Serbi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett është deklaruar rreth asaj se a duhet të kenë dilema qytetarët e Kosovës se marrëveshja që pritet të arrihet…

Hoti tregon agjendën e takimeve në Bruksel

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka konfirmuar takimin në Bruksel më 25 qershor. atje do të takohet me krerët e BE’së, por nuk do të takohet me të Dërguarin Special…

Shkencëtarja trondit sistemin: COVID-19 është komplot, maskat janë te rrezikshme

Mikrobiologia Judy Mikovits është cilësuar një ndër shkencëtaret më të kompletuara të brezit të saj. Teza e saj e doktoraturës në vitin 1991 revolucionarizoi trajtimin e HIV. Në kulmin e…

Ankohet Fatmir Sejdiu: LDK s’më ftoi për të diskutuar rreth shkarkimit të Vjosa Osmanit

Ish-presidenti kosovar nga LDK, Fatmir Sejdiu po ankohet se nga kjo parti nuk e kanë kërkuar mendimin e tij për shkarkimin e Vjosa Osmanit Në emisionin Debat Plus, Sejdiu ka…

Zyrtari i LDK-së përsëri shkruan kundër Vjosa Osmanit: Kurrë nuk e përkrahi derisa ajo

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova edhe sot e ka komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK-ja. Ai thotë se Vjosa dhe rugovizmi janë si Albini dhe alpinizmi. Rugova përmes një…

Hoti as që e përmend Lajcakun: Të enjten shkoj në Bruksel për të folur për vizat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar rreth takimit të tij në Bruksel më 25 qershor Duke mos e përmendur askund të dërguarin special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Hoti…

Edhe 47 raste të reja me koronavirus dhe 22 të shëruar sot në Kosovë

Edhe 47 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Kosovë. Ndërkohë janë shëruar edhe 22 pacient të cilët ishin prekur me Covid-19. IKSHPK njofton se sot…

Vdesin edhe dy pacientë me koronavirus në Kosovë

Kanë vdekur edhe dy persona, njëri me koronavirus, dhe tjetri pritet të konfirmohet pasi të publikohet rezultati i testit. “Klinika e Pulmologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar…

Ky është shqiptari nga Kosova që vrau nusen, ja çfarë thonë familjarët për rastin

Një mosmarrëveshje në Pratteln ishte fatale. Nëna 24 vjeqare Adelina T. humbi jetën, nga dora e vjehrrit. Një krim i dhunshëm ka ndodhur të shtunën në një ndërtesë në Muttenzstrasse…

Banori i Krushës rrëfen tmerrin: Një shok doli në peshkim, në grep iu ngjit gjoksi i një të vrari në luftë

Sot Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me 22 vjet burgim, Darko Tasiq, të akuzuarin për krime lufte ndaj popullatës civile në fshatin Krushë e Vogël. Për të folur për…