• January 22, 2021

Edhe dy viktima si pasojë e koronavirusit

Drejtori i Shëndetësisë në Klinë, Hekuran Sejdiu, ka njoftuar edhe për dy vdekje të reja nga Covid-19 në këtë komunë. Ai përmes një statusi në Facebook ka ngushëlluar edhe familjarët…

Naser Ramadani: Gjendja e rënduar

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, thotë se aktualisht gjendja epidemiologjike në vend është e rëndë. Thotë se me rritjen e numrit të rasteve me…

Gazetari kosovar në Berlin jep lajm të mirë për ata që duan të punojnë në Gjermani

Gazetari i njohur, Bahri Cani, i cili sidomos tani pas pandemisë po del të jetë burim i rëndësishëm informacionesh veçanërisht për bashkatdhetarët tanë në Gjermani rreth hapjes së kufijve dhe…

Bashkatdhetarët nisen për në Kosovë: Ankohen për pritje të gjata në kufirin Hungari-Serbi

Bashkatdhetarët gjatë udhëtimit për në Kosovë, po përballen me pritje të gjata nëpër kufi. Një lexues i Telegrafit ka njoftuar se është nisur për në Kosovë dhe kjo rrugë po…

Gjatë seancës Hoti i drejtohet Osmanit: Oj e shkretë

Derisa po zhvillohet në Kuvend seanca ku po raporton kryeministri Avdullah Hoti, për dialogun me Serbinë, në një moment, eskalon edhe gjuha e Hotit, i cili i drejtohet me fjalët…

Reja e Shkurte Fejzës publikon foto nga shtrati

Shkurte Fejza është një emër që qysh në moshë të re arriti të fitojë kulmin e famës duke qenë mjaftë e dashur dhe e pëlqyer nga publiku shqiptar. Falë zërit…

Serbët nuk e ndalin fushatën kundër Dua Lipës, foton e ajvarit e quajnë ‘provokim të ri’

Nuk ndalon fushata e serbëve kundër këngëtares kosovare, Dua Lipa. Mediet serbe sërish kanë shkruar një varg artikujsh dedikuar këngëtares Dua Lipa, shkruan lajmi.net. Në një artikull të mediumit “Novosti”…

Kjo është xhamia me e bukur në Kosovë

Ka tashmë dy muaj që qytetarët po vazhdojnë të përballen me pandeminë Covid-19, bashkë me shumë biznese u mbyllën edhe institucionet fetare. Pavarësisht se nga e hëna ka nisur faza…

Deputeti i VV-së ngre shqetësimin: Një grua në QKUK në gjendje të rëndë, s’ka vend ta pranojnë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha, në seancën ku kryeministri Avdullah Hoti po raporton lidhur me dialogun Kosovë-Serbi, ka thënë se pandemia duhet të jetë prioritet i këtij vendi, pasi…

Alarmante: Nga 600 teste serologjike në Prishtinë, 13 për qind pozitive për COVID-19

Varësisht se cilat kategori të pacientëve testohen, rezultatet e testeve serologjike për koronavirus mund të dallojnë. 12 deri në 13 për qind e të testuarve me këtë metodë në kryeqytet…