• February 28, 2021

Alarmante: Veç këtë javë 30 pacientë vdiqën nga koronavirusi në Kosovë, cilat janë masat !?

Kosova aktualisht po kalon nëpër një fazë të vështirë në përballjen me pandeminë e koronavirusit. Deri sot, në vendin tonë janë konfirmuar 6 mijë e 917 raste me COVID-19, teksa…

Në Kamenicë burri mbyti gruan me shufër metali: Reagon kryetari Kastrati

Gjatë ditës së sotme, vendi është tronditur nga një ngjarje e rëndë, ku një burrë nga Kamenica ka mbytur me shufër hekuri gruan e tij rreth 34 vjeçe,  e ndaj…

Malazezët kontrollojnë Kullën e Zhlepit

Banorët e bjeshkëve të Kullës së Zhlepit, kanë filluar të kenë punë me policinë malazeze. Këta të fundit ndaj banorëve shqiptar po kryejnë bastisje. Kjo gjë po i shqetëson banorët…

Priten reshje shiu, ky është moti për sot

Dita e diel ka filluar me mot me diell dhe vranësira të paqëndrueshëm të cilat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh, njofton Instituti Hidrometeorologjik…

Vdes nga koronavirusi prodekani i Universitetit të Pejës

Ka vdekur edhe një person nga koronavirusi, i cili ishte Prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Universitetin “Haxhi Zeka” Bakir Kelmendi, Prodekani i Fakultetit të Agrobiznesit në Universitetin “Haxhi Zeka”,…

Spitali i FSK-së i gatshëm për trajtimin e të infektuarve me COVID-19

Nga java e ardhshme, Spitali i Forcës së Sigurisë së Kosovës do të fillojë me testime serologjike. Ky spital së fundmi e ka siguruar aparaturën për këto lloj testimesh, e…

Viti 1999: Turqia ishte gati të ndërhyjë ushtarakisht për ta mbrojtur Shqipërinë nga Serbia

Kryeministri i Turqisë, Bülent Ecevit, në mars të vitit 1999 i kishte premtuar homologut shqiptar Pandali Majko, se Turqia nuk do të lejojë askënd të prekë kufijtë dhe tërësinë territoriale…

Paralajmëron Blair: Mësoni të jetoni me virusin, nuk do zhduket përgjithmonë

Ish kryeministri i Britanisë, Tony Blair tha se koronavirusi nuk do të zhduket përgjithmonë dhe se qytetarët britanikë duhet të mësohen të jetojnë me të. Sipas asaj që shkruan BBC,…

Musliu i reagon Hotit: Deklaratë e papranueshme, policia dhe inspektorati duhet të motivohen

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu, i ka reaguar kryeministrit, Avdullah Hotit, ku tha se Policia dhe Inspektorati po shkelin vendimet e Qeverisë, nuk po zbatojnë masat anti-Covid.…

Xherdan Shaqiri dhe Dhurata Ahmetaj i japin fund lidhjes ende pa e zyrtarizuar?

Ishte spekuluar shumë se dyshja janë në një romancë. Javë më parë mediat shqiptare por edhe ato në Angli si ‘The Sun’ kishin shkruar se Xherdan Shaqiri dhe Dhurata Ahmetaj…