• August 15, 2020

Komandant Rama: Do pranojmë edhe 400 ushtarë të rinj, serbët vazhdojnë të jenë pjesë e FSK’së

Komandantit i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneral Rrahman Rama, ka thënë se ushtarë të komunitetit serbë, po vazhdojnë të jenë pjesë e këtij institucioni, pavarësisht presioneve që po kanë…

Zyrtarja e OBSH-së në Kosovë: Mësimi për klasat e ulëta të fillojë, nuk paraqet rrezik për përhapje të pandemisë

Dr. Isme Humolli, zyrtare profesionale e emergjencave e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Kosovë ka thënë se më shqetësuese se numri i vdekjeve në Kosovë si pasojë e infektimit me…

Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje, ngjarja u mbajt e fshehtë

Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të Rodosit. Përplasja ka ndodhur të mërkurën, por është marrë vesh vetëm…

Nasim Haradinaj: Kështu do t’i reagoja Vuçiqit

Nasim Haradinaj në studio televizive tregon se si do ta shante Vuciqin, nëse ai do ta pyeste se a di të flasë serbisht. Përfaqësuesi i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj,…

Skandal: Faruk Mujka me drejtorë shkelin ligjin – gjuhet me armë në prani të tyre dhe hanë drekë në turmë

Ditën e djeshme, një shkelje e dyfishtë ligjore u regjistrua në fshatin Tërstenë të Mitrovicës nga drejtues të lartë të kësaj komune. Aty u mbajt një darkë nga banorët pasi…

Tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte mangnituda

Një tërmet me magnitudë 3.1 është regjistruar në qarkun e Elbasanit, rreth 9 kilometra nga Librazhdi, pasditen e sotme. Lëkundja ka qenë e lehtë, dhe fatmirësisht nuk raportohet për asnjë…

Pretendimet e Haradinajt për postin e presidentit – a ka gjasa që t’ia arrijë qëllimit?

shte dy herë kryeministër i Kosovës, në mandate të shkurtra, por tani kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka shtrirë pretendimet e tij politike deri në pozitën e presidentit…

Flasin familjarët e gruas që vdiq pasi ra nga ballkoni, tregojnë si ndodhi ngjarja

Një grua 56 vjeçare ka ndërruar jetë pasi që e njëjta kishte rënë nga ballkoni i banesës në Fushë Kosovë. Policia ka rrethuar vendin e ngjarjes. Kjo ishte e tëra…

Rekord rastesh me COVID-19 në Shqipëri

Gjashtë pacientë nuk kanë mundur ta fitojnë betejën me Covid-19 24 orët e fundit në Shqipëri. “Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, pavarësisht…

Të gjithë e njohim Lul Raken, por mësoni kush është bashkëshortja e tij

Mikrobiologu Lul Raka tashmë është shumë i njohur nga të gjithë sidomos pas përhapjes se pandemisë se COVID-19 edhe në Kosovë. Raka përveç që është njeri prej mikrobiologëve me eminent…