• January 22, 2021

Zyrtari i LDK-së përsëri shkruan kundër Vjosa Osmanit: Kurrë nuk e përkrahi derisa ajo

Ish-deputeti i LDK-së, Naser Rugova edhe sot e ka komentuar largimin e Vjosa Osmanit nga LDK-ja. Ai thotë se Vjosa dhe rugovizmi janë si Albini dhe alpinizmi. Rugova përmes një…

Hoti as që e përmend Lajcakun: Të enjten shkoj në Bruksel për të folur për vizat

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është deklaruar rreth takimit të tij në Bruksel më 25 qershor Duke mos e përmendur askund të dërguarin special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Hoti…

Edhe 47 raste të reja me koronavirus dhe 22 të shëruar sot në Kosovë

Edhe 47 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar ditën e sotme në Kosovë. Ndërkohë janë shëruar edhe 22 pacient të cilët ishin prekur me Covid-19. IKSHPK njofton se sot…

Vdesin edhe dy pacientë me koronavirus në Kosovë

Kanë vdekur edhe dy persona, njëri me koronavirus, dhe tjetri pritet të konfirmohet pasi të publikohet rezultati i testit. “Klinika e Pulmologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës ka njoftuar…

Ky është shqiptari nga Kosova që vrau nusen, ja çfarë thonë familjarët për rastin

Një mosmarrëveshje në Pratteln ishte fatale. Nëna 24 vjeqare Adelina T. humbi jetën, nga dora e vjehrrit. Një krim i dhunshëm ka ndodhur të shtunën në një ndërtesë në Muttenzstrasse…

Banori i Krushës rrëfen tmerrin: Një shok doli në peshkim, në grep iu ngjit gjoksi i një të vrari në luftë

Sot Gjykata Themelore në Prizren ka dënuar me 22 vjet burgim, Darko Tasiq, të akuzuarin për krime lufte ndaj popullatës civile në fshatin Krushë e Vogël. Për të folur për…

Ramadani për kthimin e masave izoluese: Kjo është e nevojshme sipas përkatësisë epidemiologjike

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani ka komentuar gjendjen aktuale me COVID-19. Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë, Naser Ramadani, tha se…

OBSH: Tubimet fetare po ndikojnë në përhapjen e koronavirusit

Shumë vende që kanë qenë të suksesshme në parandalimin e përhapjes së koronavirusit, janë duke u ballafaquar me rritje të numrit të infektuarve, për shkak të organizimeve fetare, tha zyrtarja…

Vetëm një ditë pas zgjedhjeve në Serbi, Vucic takon Lajcakun

Ka kaluar vetëm një ditë që nga zgjedhjet parlamentare të zhvilluara më 21 qershor në Serbi, ndërkaq një takim po zhvillohet nga ora 18:00 midis presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic,…

Takim i nxituar për dialogun, Hoti shkon në Bruksel pa agjend

Dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës i lehtësuar nga Bashkimi Evropian pritet të rifillojë të enjten në Bruksel. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të marrë pjesë në këtë takim, i…