• January 27, 2021

Vetëm një ditë pas zgjedhjeve në Serbi, Vucic takon Lajcakun

Ka kaluar vetëm një ditë që nga zgjedhjet parlamentare të zhvilluara më 21 qershor në Serbi, ndërkaq një takim po zhvillohet nga ora 18:00 midis presidentit të Serbisë, Aleksandar Vucic,…

Takim i nxituar për dialogun, Hoti shkon në Bruksel pa agjend

Dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës i lehtësuar nga Bashkimi Evropian pritet të rifillojë të enjten në Bruksel. Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të marrë pjesë në këtë takim, i…

Lajcak sfidon SHBA’në: Thërret në takim Kosovën e Serbinë më 25 qershor

Dialogu ndërmjet Serbisë dhe Kosovës i lehtësuar nga Bashkimi Europian pritet të rifillojë të enjten në Bruksel, kanë konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, burime jozyrtare në Prishtinë. Pala kosovare…

“Me 22 vite burg për Tisic, Gjykata vrau Krushën e Madhe dhe të Vogël për së dyti herë pas 21 viteve”

Drejtoresha e Kooperativës bujqësore ‘Krusha’, Fahrije Hoti, njëra ndër gratë të cilat ende e preokupon fati i të pagjeturve, e ka quajtur zhgënjim dënimin e shqiptuar sot nga Gjykata Themelore…

Polici shqiptar bëhet hero në SHBA, shpëtoi nga mbytja babë e bir afro-amerikanë

Një oficer policie në Miçigan me origjinë shqiptare është kthyer në hero, pasi ka shpëtuar nga mbytja dy persona në Florida. Ngjarja ndodhi rreth një javë më parë, kur në…

Zbulohen detajet tronditëse: Kjo është arsyeja pse kosovari në Zvicër vrau gruan e të birit

Dje në të gjitha mediat zvicerane është raportuar për vrasjen e një gruaje të re, 24 vjeçe, nga vjehrri i saj 56-vjeçar në Pratteln të Kantonit Baselland. Mësohet se autori…

LAJMI I FUNDIT: Mbushen kapacitetet në tri klinika, nesër hapet intensiva në Mjekësinë sportive

Nga nesër pacientët të cilët janë të konfirmuar pozitiv me Covid, dhe janë të intubuar ose me CPAP, do të trajtohen në intensivën e improvizuar në objektin e Mjekësisë Sportive…

Procesi i Vetingut vazhdon, kërkohet përfshirja edhe e ekspertëve amerikanë dhe evropianë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka mbajtur takimin e parë me grupin e ekspertëve për vettingun. Selimi tha se është e rëndësishme që ky proces të bashkëdyzohet me zyrtarë të…

Policia jep detaje për aksidentin e sotëm në të cilin u përfshi Haki Abazi

Ish-zëvendës kryeministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi, njëherësh edhe anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje, së fundmi është përfshirë në një aksident trafiku. Se a kanë pësuar lëndime personat e përshirë në…

Dalin pamjet: Si e sulmuan prizrenasit veturën me të cilën po bartej krimineli serb

Një incident ka ndodhur gjatë ditës së sotme, teksa disa persna sulmuan veturën e Njësisë për Përjcellen e të Burgosurëve, kur në të ndodhej krimineli Darko Tasic. Përmes një njoftimi…