• August 15, 2020

KFOR-i dhe Policia e Kosovës kryejnë patrullim të përbashkët në Karaçevë

Komanda Rajonale Lindje e misionit të KFOR-it të udhëhequr nga NATO kreu një patrullim të përbashkët me Policinë e Kosovës në Komunën e Kamenicës. Ky patrullim u krye në këmbë…

Tomë Gashi për Haradinajn: Një njeri që i dha mbi 8 mijë hektarë Malit të Zi s’mund të jetë Persident

I ftuar në emsionin “Pa maskë”, avokati Tomë Gashi ka komentuar edhe kandidaturën e Ramush Haradinajt për president të Kosovës. Sipas tij, Haradinaj ka bërë “një milion e një gabime”…

“Pyete nënën tënde”, Haradinaj: Kështu do t’i reagoja Vucicit nëse do të më pyeste a di serbisht

Nasim Haradinaj në studio televizive tregon se si do ta shante Vuciqin, nëse ai do ta pyeste se a di të flasë serbisht. Përfaqësuesi i OVL-së së UÇK-së, Nasim Haradinaj,…

ANALIZA: A do të shpërthejë lufta Turqi-Greqi dhe pse Ankaraja mund ta godasë Athinën pa humbur asnjë jetë ushtari?

Ka disa ditë që tensionet mes dy vendeve ballkanike kanë arritur nivelin më të lartë pas firmosjes së marrëveshjes për detin ndërmjet Greqisë dhe Egjiptit. Pas saj, Turqia nxori anijen…

Ligji për pandeminë: Gjobat prej 35 deri në 500 euro në rast se nuk respektohen masat parandaluese

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar në lexim të dytë Ligjin parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës. E për mos respektimin e këtij…

LAJM I SHUMËPRITURPER COVID 19 në Kosovë

LAJM I SHUMËPRITUR, bie numri i të prekurve me COVID 19 në Kosovë Dritë në fund të tunelit po shihet në Kosovë. Numri i rasteve të infektuar me koronavirus dalngadalë…

Ja çfarë “bëri” Ramiz Lladrovci nga spitali

Ndonëse, i pari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci është i shtrirë në SHSKUK për shkak të infektimit me koronavirus, punët në komunë nuk po ndalen. Sot, inspektorët komunal kanë…

Mali i Zi ka një lajm të mirë për kosovarët që dëshirojn të kalojnë pushimet në bregdetin e tyre

Nesër, Mali i Zi do të hapë kufijtë e vet me vendet e rajonit duke përfshirë Kosovën, Shqipërinë, Maqedoninë Veriore, Bosnjë dhe Hercegovinën, Serbinë, raporton Radio Televizioni i Malit të…

Reagon sërish Aida Shtino: Po do e them prapë Pipero dhe mjek a jeni në terezi nga trutë e kokës, nuk u bëhet ajo pacientëve me Covid-19 dhe s’trembem unë s’jam qyqe

Gazetarja e njohur Aida Shtino, ditën djeshme ka bërë një reagim të fortë në Facebook ndaj mjekëve që po luftojnë me koronavirusin. E TMERRSHME! Ndërron jetë Aida Shtino? Ja si…

Miratohet Ligji për Pandeminë – do të dënoheni nëse nuk i respektoni masat kundër koronavirusit

Është miratuar në lexim të dytë Projektligji për luftimin e Pandemisë në Kuvendin e Kosovës. Në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës është shqyrtuar në lexim të dytë Projektligji për…