• August 15, 2020

Policia shtrëngon dorën: Dënon 70 euro një qytetar që ecte në rrugë pa maskë

Rreth orës 12:00 të mesditës, qytetari Afrim D., ishte duke ecur rrugën “Mbretëresha Teutë” në Mitrovicë, kur përpara i doli një zyrtar policor. Ai nuk kishte të vendosur maskë, andaj…

Kurti e sulmon ashpër Grenellin, e quan “kauboj” të financave që s’do t’ia dijë për vuajtjet e Kosovës

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka akuzuar administratën e tanishme amerikane të presidentit Trump, se me takimin e ftuar më 2 shtator mes Kosovës dhe Serbisë, po do të fitojë…

Zemaj konfirmon se Mali i Zi sot të heqë kufizimin e testimit

Mali i Zi pritet të heqë kufizimin e testit për të gjithë qytetarët e Kosovës. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj gjatë raportimit të tij në Komisionin për Shëndetësi për gjatë…

Veteranët e UÇK-së dorëzojnë sot kërkesën zyrtare për ndryshimin e ligjit për Specialen

Sot në Kuvendin e Kosovës do të dorëzohet kërkesë për ndryshimin e Ligjit për Specialen. Këtë kërkesë do ta bëj Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, shkruan lajmi.net. Kjo…

Jeni shëruar nga koronavirusi? Ja se çfarë duhet të bëni, si të silleni dhe për çka duhet të tregoheni të kujdesshëm

Te infektuar: 10.988 Sheruar: 6.616 Vdekur: 373 Jeni shëruar nga koronavirusi? Ja se çfarë duhet të bëni, si të silleni dhe për çka duhet të tregoheni të kujdesshëm Çfarë duhet…

Zemaj akuzon Vitinë: Nuk m’u dorëzua asnjë dokument, s’po gjej as dosjen e sigurimeve

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, gjatë raportimit para Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale lidhur me menaxhimin e pandemisë COVID-19, ka thënë se nuk i është dorëzuar asnjë dokument gjatë…

Vdes nga COVID-19 infermierja nga Peja, vjehrra e deputetit kosovar

Gjatë ditës së sotme ka humbur betejën me koronavirus, infermierja e Repartit të Infektivës, Shkurte Gecaj. Gecaj ka qenë e infektuar me COVID-19 dhe nuk ka arritur t’i mbijetojë kësaj…

Naser Ramadani demanton lajmin se Kosova ka vdekshmërinë më të lartën në botë

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka demantuar deputetin e Vetëvendosjes, Fitim Uka se Kosova është vendi i parë në botë me numrin më të…

Megjithatë, është një kusht për ta kaluar kufirin me Malin e Zi

Nga nesër Mali i Zi pritet të hap kufijtë për vendet e rajonit, përfshirë edhe Kosovën. Këtë e ka konfirmuar për mediat malazeze, Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Boban…

A do te futemi sërish në karantinë,Skender Brataj: Ja cila eshte forma e re qe mund te ndjekim

A do te futemi sërish në karantinë,Skender Brataj: Ja cila eshte forma e re qe mund te ndjekim Skënder Brataj thote se duhet te jemi te kujdeeshem dhe te ruhemi…