• September 26, 2020

Cili politikan ia nisi të shkepë i pari bakllavë për Bajram?

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti sot gjatë ditës ka zgjedhur që t’i presë e t’i shërbejë me ballkava zyrtarët që punojnë në ndërtesën e qeverisë, raporton Gazeta Express.…

Kurti: SHBA dhe BE-ja nuk mund ta përjashtojnë njëra-tjetrën nga dialogu – jo marrëveshje të shpejtë me Serbinë

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Malit të Zi,  Milo Đukanović. Në një bisedë miqësore, kryeministri Kurti e njoftoi…

Ja me cilën datë mund të shkojmë në Maqedoni

Maqedonia e Veriut, nga data 1 qershor, pritet të hapë kufijtë me shtetet fqinje. Kështu propozoi Komisioni për Sëmundje Infektive në mbledhjen e së martës, ku u propozua edhe heqja…

Tayna ia pa sherrin izolimit, shikoni si i është deformuar trupi

Që kur u inkuadrua në botën e muzikës,përveç zërit të ëmbël u veçua edhe për linjat trupore bombastike. Tayna vazhdon të mbetet ende e komentuar për paraqitjet e saj, në…

Vetëvendosje kërkon që zgjedhjet në Podujevë të mbahen me 14 qershor

Lëvizja Vetëvendosje iu është drejtuar sot me një kërkesë KQZ’së duke kërkuar nga të njëjtët mbajtjen e zgjedhjeve në Podujevë me datë 14 qershor, raporton Gazeta Express. Kreu i LVV’së…

“Zyrtarë të LDK’së i çuan letra amerikanëve për mua”, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

Vjosa Osmani mbrëmë në Pressing tha se do të qëndrojë në LDK dhe s’mund t’ia tregoj derën askush, përvec popullit. Isa Mustafa një një prononcim për Gazetën Express ka komentuar…

ISA MUSTAFA GODET VJOSA OSMANIN: LDK-JA NUK FUNKSIONON ME LOGJIKËN E NJËJTË SIKURSE TË SAJ

Isa Mustafa ka kritikuar qasjen e Vjosa Osmanit në raport me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Duke komentuar deklaratat e nënkryetares së LDK-së në lidhje me situatën e saj brenda partisë,…

Ja kur pritet të përfundojnë të reshurat e shiut në vendin tonë

Mot jostabil, i vranët dhe herë-herë i shoqëruar edhe me reshje shiu ka mbretëruar gjatë ditëve të fundit në territorin e Kosovës. Në vend, po ashtu ka pasur edhe shkarkime…

Këto klasa mund të fillojnë mësimin për dy javë

Disa vende evropiane kanë filluar rihapjen e shkollave pas lehtësimit të masave parandaluese kundër pandemisë së koronavirusit. Por, Kosova ende nuk ka një datë për rikthimin e mundshëm të nxënëseve…

Koronavirusi e lë me pasoja kryeministrin britanez

Një ndër të infektuarit në Britaninë e Madhe është edhe kryeministri i vendit. Së fundmi, shefi i qeverisë britanike, Boris Johnson, është ankuar se ka pasur probleme në sy pas…