• January 17, 2021

Kur do të hapen çerdhet: Flet Kurti

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi për KosovaPress, se lehtësimi i kufizimit të lëvizjes nuk është i ndërlidhur me mundësinë që të ketë protesta këtë javë, pas vendimit…

MERRET VENDIM PËR AUTOBUSËT QË VIJNË NGA QYTETET E TJERA NË STACIONIN E PRISHTINËS

Pas kërkesës së vazhdueshme të Shoqatës së Transportuesve të Kosovës, Stacioni i Autobusëve në Prishtinë ka marrë një vendim lehtësues. Të gjithë autobusët që peronizohen në Prishtinë, do të lirohen…

Dy ushtarë të UÇK-së vullnetarisht rregullojnë memorialin e shkatërruar të ushtarëve amerikanë që vdiqën në Kosovë

David A.Gibbs dhe Kevin L. Roichert që ranë gjatë misionit të tyre në Kosovë, ju ishte shkatërruar memoriali i vendosur në Prizren, në vendin ku ata vdiqën. Por, me një…

Moti sot dhe ditëve në vazhdim

Sot në Kosovë do të mbajë mot mjaft jo stabil dhe i freskët. Priten intervale kohore me diell dhe vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të shpeshta…

“Nuk do ketë një valë të dytë”: Pipero tregon lajmin e mirë për koronavirusin

Për mjekun infeksionist Pëllumb Pipero nuk do të ketë një valë të dytë të koronavirusit. I ftuar në studion e “Abca-ja e mëngjesit” , Pipero tha se në gjykimin e…

Kurti në të njejtën fjali kërkon mos të ketë vizita familjare, por për protesta thotë janë të drejta qytetare

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti deklaroi , se lehtësimi i kufizimit të lëvizjes nuk është i ndërlidhur me mundësinë që të ketë protesta këtë javë, pas vendimit të…

25 policë kosovarë janë të prekur nga koronavirusi

Drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, sot bëri të ditur se 25 zyrtarë janë prekur nga COVID-19, prej tyre 11 janë shëruar dhe 14 të tjerë janë në trajtim.…

VENDIMI I GJYKATËS KUSHTETUESE – LDK PRET QË HOTI TA FORMOJË QEVERINË

Anëtari i kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës njëherësh kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka folur lidhur me vendimin e mundshëm të Gjykatës Kushtetuese që mund të sjell…

Kurti: Nuk duhet të brengosemi se protestat e VV’së do të jenë të dhunshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk e di se cili do të jetë reagimi qytetar dhe i Lëvizjes Vetëvendosje, nëse vendimi i Gjykatës Kushtetuese nuk…

Lajm i rëndësishëm për studentët e UP’së lidhur me provimet

Parlamenti Studentor, bashkë me shumicën e studentëve-senatorë dhe me rektorin e Universitetit të Prishtinës, Marjan Demaj, ka njoftuar se janë pajtuar që mbledhja e nesërme e senatit e paraparë që…