• August 15, 2020

Naser Ramadani demanton deputetin e VV’së: Nuk është vërtetë se Kosova ka vdekshmërinë më të lartë në botë

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani ka demantuar deputetin e Vetëvendosjes, Fitim Uka se Kosova është vendi i parë në botë me numrin më të…

Përplasje në Kuvend për rastin e Karaçevës, PDK pyet pse nuk u mblodh Këshilli i Sigurisë

Kuvend i Kosovës ka nisur punimet e seancës plenare. Me të nisur seanca e re, ka pasur përplasje mes VV-së dhe LDK-së në lidhje me hyrjen e forcave serbe në…

LAJME : Edhe pse po rritet numri i të infektuarve, kosovarët nuk i ndalin pushimet

Muaji i pushimeve – gusht ka rritur fluksin e automjeteve që po shkojnë nga Kosova drejt bregdetit shqiptar. Numri i automjeteve që kaluan kufirin Kosovë-Shqipëri ditën e sotme ka qenë…

Shkaku i virusit, ky shtet vazhdon masat e kufizimit për 12 ditë tjera

Kryministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka njoftuar se do të zgjasë për 12 ditë tjera kufizimet e vëna për parandalim të përhapjes së koronavirusit, pasi numri i personave…

Nga nesër, Mali i Zi hap kufirin me Kosovën

Nesër, Mali i Zi do të hapë kufijtë e vet me vendet e rajonit, duke përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë. Kështu ka bërë të ditur drejtori i Institutit të Shëndetit Publik,…

Nëse nuk e keni marrë pagesën nga Pakoja Emergjente, thirrni këtë numër

Qytetarët të cilëve nuk iu janë ekzekutuar pagesat sipas Pakos Emergjente do të mund të thërrasin në numrin 0800 44 440. Numër ky që është publikuar nga Administrata Tatimore e…

Premierë : “Mrekulli e 7 ” nga Andi Kerraj(Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

PREMIERË : “BABË E NANË ” NGA ADELINA MORINA KRYEZIU (FOTO-VIDEO)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo ndehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format…

Qifti i suksesëshem shqiptar Ardi & Jeta festojn 9 vjetorin e martesës!

Ardi dhe Jeta janë qifti i suksesëshem shqiptar që lumturin dhe pasionin e tyre e kanë rikthyer në profesion. Ardi një këngëtar i afirmuar i muzikës shqipe, ndërsa Jeta një…

ZEMRA PROJEKTI I RI MUZIKOR NGA LAB (FOTO-VIDEO)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet. LAB quhet këngëtari i cili ka shkëlqyer…